Tuesday 2 August 2022

Rosein koutek.....

Dnešní příspěvek, který bude zveřejněn 2. srpna, bude stručný. Má charakter přání k narozeninám, které by byly 105. narozeniny.....

Ti z vás, kteří nějakou dobu sledují můj blog, vědí, že jsem v letech 2016-2020 každoročně připravovala dárek k narozeninám pro svou kamarádku a sousedku v Anglii Rose Howardovou. Začala jsem jejími 99. narozeninami s tím, že je lepší nečekat do jejích 100 let, kdyby se jich náhodou nedožila. Netušila jsem, že nakonec vyrobím 5 dárků - ke konci už byl problém vymyslet něco nového!

S Rose jsem se seznámila příliš pozdě na to, aby měla možnost navštívit Malé světy, ale vždycky ji to fascinovalo. Ve skutečnosti mi k mým 77. narozeninám dala se svou skvělou pečovatelkou Jo 77 malých balíčků, z nichž většina obsahovala předměty, které našly svůj domov v Beamishově hornické chaloupce.

Rose nerada myslela na to, že už tu nebude, ale bylo jasné, že si velmi přála být součástí Malých světů, takže teď se všechny ty narozeninové dárky sešly v Roseině koutku - a já mám možnost vzpomenout si na Rose s každým návštěvníkem muzea a podělit se s ním o něco z jejího
ducha.

Takže bez dalších okolků, tady je Rosein koutek.....Šťastné 105. narozeniny RoseMezi dárky ke 103. a 99. narozeninám vykukuje šálek Roseiny matky, který je sám starý hodně přes 100 let.


Tento dárek ke 103. narozeninám přišel spolu s obrovským svazkem slunečnic - samozřejmě v plné velikosti!


Když je vám 100 let, tak to musí být růže se vším všudy.....


102. čajový dýchánek v Mabel's Vintage Tearooms.
Rosein pokoj v den jejích 101. narozenin, doplněný o přání od královny z předchozího roku na krbové římse.
Obrázky vpravo a vlevo nyní visí v Malých světech kousek od Rosein koutku.
Opět verze v plné velikosti.


Malý domeček byl vánoční dárek od Alison, známé také jako Butterfly. Tady tak trošku mimo tématu.


Ráda bych Vám představila Rose

Columbia Road, včetně základní školy, kterou Rose navštěvovala. Obrázek byl dárek od mé kamarádky Lyndy Cowanové. Zjistili jsme, že její prarodiče bydleli v době, kdy byla Rose ještě dítě, v sousední ulici. Vskutku malý svět.

Obraz růží je od Dory Marshallové, která dlouho žila a malovala v oblasti Waltham Cross v Hertsu, kde Rose žila.

PS Pokud neznáte dárky, které vidíte výše, všechny potřebné odkazy k jejich podrobnému zhlédnutí najdete v loňském příspěvku Poslední letní růže spolu s dalšími informacemi o Rose.
Nezapomeňte, že kliknutím na fotografie se zvětší pro lepší prohlížení.

Během několika málo dní by se zde měl objevit další příspěvek, který by měl protáhnout vaši mysl a představivost - tu naši určitě ano! Takže sledujte tento prostor.....


2 comments:

  1. Una historia muy entrañable y una miniaturas para el recuerdo, preciosas .Buen día

    ReplyDelete