Tuesday 9 August 2022

Je to záhada!

Jak jsem slíbila minulý týden (pokud jste nestihli Rosein koutek, podívejte se), tentokrát mám něco trochu jiného. Co uděláte, když zjistíte, že jste shromáždili řadu předmětů s úmyslem vytvořit výlohu, ale potřebujete je všechny použít, abyste zaplnili prostor, a ony se zdají být nesouvisející?

Ano - hledáte souvislosti! Někteří z vás jistě sledují televizní pořad "Only Connect" (Pouze připojit). Wiki jej popisuje takto:

"Only Connect je britský televizní kvízový pořad, který uvádí Victoria Coren Mitchellová. V tomto seriálu týmy soutěží v turnaji v hledání souvislostí mezi zdánlivě nesouvisejícími indiciemi. Název je převzat z pasáže románu E. M. Forstera Howards End z roku 1910: "Spojte jen prózu a vášeň, a obojí bude povzneseno".

Jednou mě napadl tento spletitý způsob zobrazení Butterfly a pak jsem si řekl: "Proč z toho neudělat kvíz?".   Nechaly jsme s ní naši mysl volně a svobodně bloumat a přišly jsme na spoustu souvislostí mezi předměty ve výloze.  Některé se dají najít snadno, jiné ne, existuje dokonce více souvislostí napříč objekty, ale neexistují žádné správné nebo špatné odpovědi.   

Předpokládám, že návštěvníci, kteří viděli skutečné okno, to mají jednodušší než vy, kteří pracujete s fotografiemi. Zvláště když tyto byly pořízeny s problémem skla a slunečního světla, které narušuje kvalitu - za to se omlouváme. 

K naší radosti lidé našli věci, které jsme my nenašli.  Předpokládám, že se toho dá najít ještě mnohem víc.  Mějte na paměti, že fotografie můžete zvětšit kliknutím na ně.

Odpovědi na pohlednici prosím....ah ne, to nemyslím vážně. Nebojte se uvést věci v komentářích níže nebo mi pošlete e-mail - adresu najdete pod značkou informace o muzeu.

Později v průběhu roku zveřejním, co jsme vymysleli, pravděpodobně ve formě myšlenkové mapy - samozřejmě jiným způsobem, jak doručit vaše nápady.

Doufáme, že se vám tato výzva bude líbit - nám se její tvorba líbila.  

Mezitím vás zanechám s velmi vhodnou písní (jen se připojit!).Tady je, bez udání pořadí
Dejte si na čas a díky za hraní....


21/09/2022

Po nedávném úmrtí Her Majesty Queen Elizabeth II. jsme považovali za správné přidat do okna Malých světů malou vzpomínku na její památku.  Přichází s naší láskou a poděkováním za její dlouholetou službu - patřím k menšině, která si pamatuje její nástup na trůn v únoru 1952 a zázraky její korunovace v červnu 1953.....

"Plakat znamená zmenšit hloubku zármutku." 

William Shakespeare

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

No comments:

Post a Comment