Mále světy – informace o muzeu

Domečky pro panenky, modely a další drobnosti, sesbírané za více než padesát let paní Gil Bomber

Stálá expoziceDr. Mareše 370
387 73 Bavorov
(vedle knihovny)_______________________________________

 Muzeum Malé světy – 2024


Malé světy budou u příležitosti jarního trhu v Bavorově otevřeny v 

sobotu 20. dubna od 8.00 do 12.00 hodin.

Těšíme se na vaši návštěvu!


Zahájení letní sezóny je plánováno na sobotu 15. června.

Případné změny sledujte na webových stránkách


Někdy je možné domluvit se na návštěvě i mimo sezónu, zejména se skupinou. Kontaktujte mě prosím na 608233310 nebo gilbomber@gmail.comPamatujete si, když jste byli malí? Myslím opravdu malí, kdy se vám všechno ze světa dospělých zdálo příliš velké, kdy vám neustále někdo větší říkal, kam máte jít, co máte dělat… A potom vám někdo daroval domeček pro panenky, model garáže, nádraží s vláčky či  loutkové divadlo. 

Možná je pro Vás vyrobili rodiče, možná vám je koupila hodná tetička či strýček nebo jste je podědili po někom z rodiny. Není důležité, jak se k vám dostaly. Najednou zde byl malý svět, ve kterém jste vy sami začali rozhodovat. To vy jste mohli určovat, co se teď bude dělat, kam co přijde… 


Nyní  jsem přivezla svou sbírku z Anglie do Bavorova a vy tak máte báječnou příležitost zažít znovu ten zázračný pocit z dětských let nebo dopřát potěšení ze světa miniatur svým potomkům. 


Některé z domečků čeká renovace. Budete moci pozorovat mě, mojí dceru Alison a naše přátele při práci, jak s láskou vracíme domečkům jejich původní krásu. 


Možná se k nim budete chtít připojit a pomoci nám prostřednictvím účasti na řízených workshopech.


Do sbírky budou přibývat nové exponáty, kterým je potřeba věnovat zvláštní pozornost.  Vždy bude k vidění něco nového, vždy se něco změní – panenky, které popíjely čaj v obývacím pokoji, budou uklízet v podkroví nebo bude středověký dům nově vymalovaný a bude mít konečně pořádné schodiště… 


Tyto  malé světy jsou místem plným překvapení jak pro dospělé, tak pro děti - přijďte se podívat a nechte se na chvíli unést časem. 


Připomeňte si, 
jaké to bylo, když jste i vy byli malí.  


Srdečné poděkování Lauře Bomber za ilustrace, Ruth Allen za doprovodný text a Heleně Bergerové za český překlad