Wednesday 21 August 2013

Domečky z Essexu - To nejlepší na konec (poprvé publikováno 28.8.2012)

Z tohoto domečku jsem naprosto nadšená! I kdybych opomněla všechny ostatní, jenom kvůli tomuto domečku, by cesta až na samotný konec Essexu stála za to.


Před nedávnem jsme klábosily s mojí dcerou o možnosti vytvořit divadelní scénu, která by byla zasazená do dob Shakespeare, a byla by situována na dvorku nějaké hospody z tohoto období. A pak mi shodou osudu přišel do cesty tento domeček. Samozřejmě, zatím ještě nemám žádný dvorek, kam bych mohla tuto scénu zasadit, avšak je to pouze otázka času a tvrdé práce!  

Tohle je opravdu velký domeček, s krásnými detaily, i když na něm bude hodně práce, zejména uvnitř. Pokud se podíváte na obrázek syna, který se snaží dát domeček do garáže, tak budete mít lepší představu, jak je domeček velký. Pokud si kliknete na obrázek, tak uvidíte záběr zblízka na střechu, která vypadá, že byla aplikována stejným způsobem jako cihly na prvním domku, se kterým jsem tento blog začala  -  Holandský domeček. 

Ještě jsem zcela neprozkoumala, na kolika místech se domeček otevírá. Přední část horního patra se dá oddělit na dvě části, a další patro dole je zavěšeno přinejmenším na jednou místě, možná i navíce místech, stejně tak jako spodní patro.  

Celý domeček se dát otevřít různými způso
Jednu věc, kterou domeček bude opravdu potřebovat, je postaršení. Tudíž se více než hodí, že se dcera chystá na kurz Postaršovacích technik  , který vede on-line Andy Skinner.   

Domeček má hezká okna se spoustou detailů, malý balkon, spoustu panelových dveří, avšak většina z nich leží uvnitř domečku. Dokonce i zadní stěny domečku jsou "napůl hrázděné", i když zadní část je pouze natřená, a není ze skutečného dřeva.  Pod balkonem je veranda, která by mohla být napojená na dvorek…předpokládám, že jednoho dne se sám William Shakespeare bude dívat zpod přístřešku pod střechou na první představení jedné z jeho her - dejme tomu Jindřicha IV Část 1.

Ještě se musím přiznat, ale hodně potichu, že jsem na ebay poslední týden koupila ještě jeden domeček - tentokrát za...£8.55.   Prozradím více, až jej vyndáte z auta a vyfotografujeme. 

Děkuji pěkně, že jste mne opět následovali na mé cestě k muzeu. Už se to blíží. Tento týden začnu obvolávat společnosti, které pronajímají dodávky, abych zorganizovala převoz domečků z garáže ze zahrady v Anglii do  místnosti v České republice.    I když předtím, než domečky vyrazí na cestu, tak bych měla zkontrolovat, že místnost je již připravena a budeme mít domečky kam dát…

No comments:

Post a Comment