Wednesday 12 November 2014

Myši na pohybu - poprvé publikováno anglicky 6.5.2013

Malé Světy jsou v posledních dnech naplněny aktivitou. Myši vyslaly průzkumnou četuaby vybavila jejich nový dům, který dorazil a je  připraven pro své obyvatele. Ostatní domy jsou také v pohybu.

Nejdřív k myším – možná si pamatujete tenhle dům, 

který je nyní ‘svlečen’ do vkusné hnědi, která odhaluje mrňavoučký hlavní vchod, mnohem menší, než kterékoli z jeho oken. Má za sebou kompletní rekonstrukci, kterou můžete zahlédnout na některých následujících fotografiích.Když průzkumná četa - která je očividně sestavena z personálu, poněvadž všichni jsou oblečeni v jakýchsi uniformách, vybrala závěsy, koberce a lůžkoviny, nastal čas pro příjezd jejích šéfů, kteří,  jak můžete vidět, dorazili stylově a poněkud ve spěchu.


Rázně zastavili těsně před novým vchodem (a arkýřovým oknem, které ukrývá – obrázek bude následovat) a připravili se na převzetí svého nového domu. 

Služebnictvo bylo zatím v jednom kole s věšením závěsů a rolet a pokládáním koberců a leštěných podlah.  Mám podezření, že ti dva, co se už povalují na kanapi ve Francouzském obývacím pokoji, jsou otravné dospívající myši, se kterými se Maximilian nechtěl cestou zlobit. 
Maximilian je samozřejmě velmi slavný myšák, bývalý toreador, který po odchodu na odpočinek vytvořil skupinu účinkujících myší, které se sem přišly nastěhovat. Všimněte si, že nyní je namísto v červeném županu oblečen ve žlutém fraku.....

Bezpochyby uslyšíte víc o jeho slavné skupině účinkujících myší – může například dojít k potížím, jestliže se stopujícím prasátkům, prchajícím zřejmě před otravným vlkem, podaří nastěhovat se do myšího domu.....


Zatímco myší stěhování bylo v pohybu, Butterfly a já jsme se stěhovaly v realitě, z pracovního režimu do výstavního, když jsme se přípravovaly na sobotní Otvírací den. Tím se věci pochopitelně dostaly znovu do zmatku, když jsme je z krásných pracovních polic sbalily do ovocných bedýnek, zatímco jsme se snažily nacpat nářadí a barvy do stísněného prostoru. Ovšem pouze přechodně, do místa, které výhledově bude dětským koutkem.....
To bylo včera.Dnes jsou všechny domečky a regály, a jedna z těch velkých BBC polic, na které na konec stály, zase v pohybu.   Butterfly se dočista překonala se spoustou dřiny. Už uspořádaný pokoj byl najednou zavelený hromadami polic a sotva jediný domek zůstal na původním místě.

Na konci vyčerpávajícího dne však všechno našlo své místo.A ten velký viktoriánský Walmer domek – o jehož procesu obnovy budete moci číst v příštím příspěvku – zaujal překvapivou pozici u hlavního vchodu spolu s budoucím obchodním domem. Obchodní dům je naštěstí na kolečkách.....Fotografie budou následovat až bude všechno na správném místě.

A konečně lesní, žábami‘zamořená’ výstava, byla odstraněna, a výkladní skříň je zakrytá, aby mohl být později v týdnu odhalen nový výklad.   


Děkuji, že mne stále ještě doprovázíte na mé pouti – a jste zváni i k budoucím dobrodružstvím.......

No comments:

Post a Comment