Wednesday 27 March 2024

Velikonoční přehlídka

 Letošní rok sviští jako voda. Sotva Butterfly vystavila vánoční výlohu, už máme další sváteční sezónu.....

Miluji příchod jara a s ním i zářivé barvy Velikonoc. V České republice přichází jaro o něco později než v Anglii, ale o to víc ho vítáme.  Všude na zahradě vyrážejí cibuloviny a po celé krajině se objevují květy.  Pokud se chcete pokochat pohledem na tyto krásy, podívejte se na instagramový účet Butterfly's Bohemian Home....  Při každém slunečním paprsku vyrazí ven s fotoaparátem v telefonu!

Slunce svítí i v Malých světech. Tentokrát bude tato výloha na místě jen krátce, protože mám v plánu odjet do Anglie v polovině dubna a než odjedu, musí být na místě letní výloha.  Ale to nám dalo šanci být nestydatě zaměřeni na Velikonoce!

Je to docela snadná operace, protože jsem za ta léta nashromáždila spoustu věcí souvisejících s Velikonocemi, takže je třeba jen málo vyrábět.  Trik spočívá v tom, aby se expozice trochu lišila od předchozích let, které od našeho otevření v roce 2013 byly jen dvě.  V minulosti jsem v březnu/dubnu v ČR většinou nebyla. Když se podíváte zpět na Velikonoce 2017 a pak na rok 2021, uvidíte, co mám na mysli, pokud jde o nové užití starého!   

Pravidelní návštěvníci tohoto blogu vědí, že ráda přidávám malý hudební doprovod, ale tentokrát jsem marně hledala velikonoční píseň pro tento příspěvek plný obrázků.  Teprve když jsem si přečetla, co jsem zveřejnila v roce 2021, zjistila jsem, že jsem už vyčerpala docela dobře všechny písničky o jarním období - i když jsem dnes ke svému překvapení zjistila, že jednu nahrál Elvis. Možná to není jedna z jeho nejlepších?

Možná byste měli dát přednost písním, které jsem našla v roce 2021.   Když už jsme u těch obrázků, nezapomeňte, že kliknutím na každou fotku ji zvětšíte......

Takže bez dalších okolků vám nabízím výběr fotografií z dění ve výloze Malých světů, počínaje několika z malé expozice na stole uvnitř, která je připravena na jarní trh v sobotu 20. dubna, kdy budeme otevřeni pro veřejnost.

Ještě jednou děkuji Butterfly za to, že do výlohy tak přehledně a efektivně umístila všechny věci, které jsem vyhrabala, a za pořízení fotografií.

Přeji vám všem klidné, veselé, sluncem zalité Velikonoce (v sobotu tu mají teploty dosáhnout 21 stupňů) a těším se na brzkou shledanou!

Na stole uvnitř - všimněte si, že naše návštěvní kniha je také domek. Vyrobeno Butterfly.  V pozadí si můžete všimnout dětského koutku.  Všechny figurky ve vajíčkách pocházejí ze sbírky Eggberts a pocházejí (myslím) ze 70./80. let 20. století.
 Sbírání podkladů....In situ.....
Šťastné a veselé Velikonoce!
No comments:

Post a Comment