Monday 8 September 2014

Zpátky v Bavorově (poprvé publikováno v angličtině 13.03.2013)

Přestože uběhlo spoustu času od mého posledního příspěvku, když jsme v pondělí odemkly dveře muzea
, zdalo se, jakoby to bylo sotva včera, co jsem v listopadu muzeum zamkla a opustila.

“My” jsme já a butterfly, kterou mnozí z vás znají, a přijely jsme do České Republiky o dva měsíce dřív než obvykle, abychom muzeum domečků pro panenky připravily na oficiální otevření v květnu.  

Mám to potěšení oznámit, že naše muzeum má konečně jméno – Malé světy.
Chci poděkovat všem, kteří se spolu se mnou snažili najít jméno, které by fungovalo v obou jazycích. Tenhle název funguje lépe v angličtině než v češtině, ale jsem s ním spokojená. Nalezení jména nám umožní připravit propagační materiály. Jsem ohromně vděčná své snaše Lauře z Laurart, která navrhuje propagační ilustrace. 

Mé díky také Abbeybufo ze Stitchwords, která při bezduchém loupání brambor (hmm, je to opravdu tak bezduchá práce?) nejenže vymyslela název, ale napadlo jí i heslo na náš reklamní leták.  


V této chvíli jsou Malé Světy jeden velký chaos, jak můžete
vidět na fotografiích. V pondělí jsme nejdřív z kartónů vyrobily dělící příčky do šuplíků, abychom mohly všechno roztřídit tak, aby to bylo k nalezení. Přísahám,  že tyhle kartóny jsou houževnatější než většina moderního nábytku.

Butterfly má momentálně jeden nefukční prst, právě když potřebuje vyrábět domečky pro panenky, a to jí velmi ztěžovalo práci na šuplících . Nakonec jsme však vybavily všech 13 šuplíků přihrádkami, a tak příšerný proces vybalování a třídění obsahu krabic od bot mohl začít. A to si prosím uvědomte, že jsem obsah některých krabic neviděla více než 12 let.....


 Takhle vypadala místnost v našem muzeu, když jsme včera odpoledne odešly na opravdu zaslouženou pauzu. Večer nás přišli navštívit přátelé, které jsme nejdřív “vylákaly” do Malých světů, aby nám pomohli s dalším krokem – vztyčením regalů na jedné zdi pokoje.


Jako všechno, na čem v této chvíli pracujeme, některé věci musely bív přesunuty – v tomto případě mnoho domků pro panenky.


Spolehlivé Ikea regály, nezdeptány přesunem z UK, kde sloužily jako police na knihy, jsou postaveny mnohem snadněji za spolupráce tří či čtyř lidí; kromě trochy mírného bušení tam, kde bylo příliš laku, jejich montáž byla celkem hladká záležitost.


Teprve dnes, když butterfly ukládala na police domečky, jsme zjistily, že téměř všechny domky potřebují víc místa, než jim police nabízejí.  

Ve skutečnosti na tom nezáleží, protože všechno je v pohybu a v příštích dnech a týdnech se mnoho věcí bude přemísťovat z místa na místo.


Pravě jsme dorazily domů (čtyři minuty chůze z Malých světů do mého domu) na opravdu zaslouženou pauzu a takhle vypadá naše místnost -   

Butterfly si myslí, že jsme udělaly pokrok... věřím, že má pravdu, ale příští dny, kdy pokračujem ve vybalování a třídění věcí,budou poměrně demoralizující. V okamžiku, kdy tohle všechno dokončíme, nastane ta zábavná faze - renovování domků!   


Zítra večer se vratí tesař, spolu se svou roztomilou dcerou, která figuruje  v tomto příspěvku a připevní poslední sadu polic v prostoru, který jsme dnes vyklidily. Snad jsme to mohly udělat samy, ale s velmi vysokou pravděpodobností “tiché domácnosti”; takže jsme usoudily, že se vyplatí zaplatit za pomoc. 


Ráda bych přivítala ty, kteří přicházejí navštívit můj blog z Words and Pictures – a doufám, že budete i nadále sledovat a užívat sivzlety a pádymuzea domečků pro panenky v České Republice. Zároveň vítam zpět všechny věrné příznivce – omlouvám se, že příspěvky byly v předešlých týdnech poněkud méně časté a slibuji, že můžete očekávat mnohem víc pošty nyní, když věci v muzeu začína zapadat na své místo

No comments:

Post a Comment